Popis učenika u razredu

Virtualna učionica 2. razreda

Vijesti iz drugog razreda

Medijska kultura-Svjetski dan radija

Autor: Renata Josipović, Ita Lalić, 12. 2. 2021.

U OVOM OBRAZOVNOM RAZDOBLJU MALO ViŠE ĆEMO POSVETITI PAŽNJU MEDIJIMA I MEDIJSKOJ KULTURI.

Kako se snima radijska emisija? Bili smo radoznali, željeli smo doznati nešto o radiju. Istraživali smo, učili i usvojili razne informacije o tom mediju i odlučili izraditi svoju radio emisiju. Odabrali smo teme koje nas zanimaju i za koje mislimo da bi zanimale naše slušatelje, pripremili tekstove, pitanja, odgovore i pjesmice. S učiteljicom Itom smo uvježbali raspored-kad će tko i što govoriti i pjevati, a onda smo s učiteljicom Renatom u informatičkoj učionici, koristeći mikrofon i računalo snimali. Učiteljica nam je pokazala kako možemo snimati svoj glas aplikacijom Vocaroo. Ponekad smo griješili te smo morali ponovljati snimanje. Učiteljica je zatim sve objedinila u jedan zapis-radioemisiju. Kako to možemo uraditi sami naučiti ćemo u šestom razredu.

I tako, radio emisiju smo poslušali uoči Dana radija.

A sada poslušajte našu 1. radio emisiju!

RADIO EMISIJA 2. RAZREDA

Želja nam je snimiti i TV emisiju. Za njenu izradu ćemo se malo detaljnije pripremiti. Nadam se da i vi nestrpljivo očekujete našu novu avanturu.