Materijali za sedmaše

Izrada web stranice Adobe Sparkom (novo ime je Adobe express)

Autor: Renata Josipović, 8. 5. 2023.

1) Gledajući videolekciju-Izrada i objava mrežnih stranica, 2. dio, klikom na poveznicu, možete se informirati o izradi web stranica WordPressom i Weebly-jem.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Pogledajte obvezno video upute za izradu web stranice u Adobe Spark alatu, putem ove poveznice

Tema web stranice je Mačka ili Pas.

Stranice je najbolje raditi na način da prvo pripremite sav materijal (tekstove, slike, izvore, videa), a onda krenete sa samom izradom.

Nadam se da ćete se zabaviti osmijeh

3) Domaći rad - tko želi

Za školski projekt Školska web kuharica, pripremite materijale (na DVD-u, stiku, mobitelu s kabelom ili na VIRTUALNOM OBLAKU (ONE DRIVE, Google Drive ili sl.):

- jedan isprobani recept (za slatko ili slano jelo) - popis potrebnih sastojaka, postupak izrade

- slike (potrebnih sastojaka na hrpi, faze rada i sliku gotovog  uratka)

- po želji video snimku kako ga pripremate-barem isječke (ukoliko ne želite snimati lice, ne morate)

- poveznice na slične ili vaše omiljene recepte

Kada ste sve pripremili, krenite u izradu!

Vaša web stranica treba sadržati:

• NASLOV,
  • SMISLEN I PRAVOPISNO TOČAN TEKST,
  • SLIKE,
  • NAVEDENE IZVORE I AUTORE (ako citirate ili koristite tuđe slike),
  • POVEZNICE NA DRUGE WEB STRANICE.

(Voljela bih da slikate svoje fotografije)

• barem jedan VIDEO ZAPIS kojeg sami trebate snimiti.

(Ukoliko alat u kojemu budete radili omogućuje to, video zapis možete podići direktno na web stranicu, no ukoliko ne, onda video zapis trebate uploadati na vaš One drive u Office 365 pa poveznicu ugraditi u web stranicu.)

Nadam se da vam ovaj zadatak neće biti naporan i da će vam jelo uspjeti i biti ukusno. Možete ga odraditi zajedno sa ukućanima.