Digitalni svijet oko nas_1. PREGLEDAVANJE MREŽNIH STRANICA

Autor: Renata Josipović, 11. 1. 2024.

Dragi petaši,

izradila sam vam digitalnu knjigu kako biste lakše i bolje naučili pojmove i gradivo vezano za internet. U ovoj digitalnoj knjizi nalaze se 4 lekcije. Svaki tjedan obradit ćemo po jednu lekciju. Vaš je zadatak redovito ih čitati i rješavati vježbe te ponavljati obrađeno gradivo.

Prva lekcija je 1. PREGLEDAVANJE MREŽNIH STRANICA

1) Pročitajte lekciju 1. PREGLEDAVANJE MREŽNIH STRANICA

Nemojte ništa preskakati, nego čitajte po redu, odgovarajte na glas na pitanja, a ako ne znate odgovor potražite ga u udžbeniku ili na internetu. Po redu rješavajte sve vježbe i zadatke u oblačićima.

Kliknite na poveznicu za digitalnu knjigu! smiley

Nakon što završite sa proučavanjem sadržaja digitalne knjige i izvježbate postavljene vježbe trebali biste znati:

• nabrojati nekoliko web preglednika,

-------------------------------------------------------------------------------------------------

DOMAĆI RAD

Kliknite na ovu mrežnu adresu: https://learningapps.org/watch?v=prsvvu04322. Tako ćete pristupiti grupi zadataka tj. vježbi koje ste već rješavali, no ovaj put će vam aplikacija ponuditi da se prijavite.

Kliknite na gumb Prijava (Register), upišite svoje ime i prezime te riješite sve vježbe.

Ne zaboravite da nakon što riješite pojedinu vježbu kliknete na znak viđeno u desnom donjem uglu, a zatim na gumb strelicu u gornjem lijevom uglu kako bi se vratili za rješavanje iduće vježbe.

Meni će tada stići vaši rezultati koje ću upisati u bilješke e-dnevnika.

Ako vam je lakše, a imate čitač koda, tim vježbama možete pristupiti mobitelom ili tabletom tako da skenirate ovaj kod: