> O školi  > Knjižnica
VIJESTI IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Poznati hrvatski glumac čita za vas knjigu Baraka koje ja nahranila milijun djece

Autor: Brigita Mravičić, 27. 5. 2020.

Ukoliko niste  do sada pročitali knjigu „Baraka koje ja nahranila milijun djece“ koju je napisao osnivač Marijinih obroka, Magnus MacFarlane-Barrow pridružite nam se  na poveznici  https://www.facebook.com/MarijiniObroci/videos/297499074589454/ gdje poznati hrvatski glumac Robert Kurbaša čita ulomke iz knjige.

Magnus MacFarlane-Barrow:

Baraka koja je nahranila milijun djece

Izvanredna priča o Marijinim obrocima

Inicijativa Marijini obroci nastala je kao plod brojnih malih djela ljubavi. Kada ih stavimo zajedno, niz tih malenih, nesebičnih i požrtvovnih djela tvori nešto prekrasno. Ova knjiga donosi nadahnjujuću priču o Marijinim obrocima, o tome kako je Magnus MacFarlane-Barrow, sramežljivi uzgajivač lososa iz Argylla u Škotskoj, postao osnivač i izvršni direktor međunarodne humanitarne organizacije koja danas svakodnevno hrani više od milijun djece širom svijeta. Časopis Time uvrstio ga je među 100 najutjecajnijih ljudi na svijetu u 2015., a CNN ga je izabrao za jednog od "top 10 junaka godine".

Sve je počelo jedne večeri 1992. godine kada je Magnus pio pivo sa svojim bratom u pubu u Škotskoj i kada mu je na pamet pala ideja koja je, u godinama koje su uslijedile, u potpunosti promijenila njegov život – i živote stotina tisuća ljudi širom svijeta. Dan prije na vijestima vidjeli su izvještaj o ratu u Bosni i Hercegovini i tada su dvojica braće odlučila uzeti tjedan dana godišnjeg odmora da prikupe pomoć i odvezu je u BiH. Nijedan od njih nije očekivao da će to putovanje u starom Land Roveru započeti lanac nevjerojatnih događaja u Magnusovu životu: ostavio je dotadašnji posao, prodao svoju kuću i potpuno se posvetio naporima da nahrani tisuće i tisuće najsiromašnije djece svijeta. U ovoj knjizi Magnus pripovijeda kako su niz nevjerojatnih životnih okolnosti te ljubav i potpora ljudi oko njega doveli do stvaranja Marijinih obroka – organizacije čija vizija možda predstavlja ključ kojim se može iskorijeniti glad djece u svijetu. Ova ponizna, snažna i topla životna priča progovara posebnom snagom u suvremenom svijetu izobilja i privilegija; ona nam pokazuje koliki utjecaj može izvršiti samo jedna jedina osoba.

Izvor: