Osnovna škola "Tučepi"

> O školi  > Knjižnica
VIJESTI IZ ŠKOLSKE KNJIŽNICE

Predstava Crvenkapica - tko se boji vuka još?

Autor: Brigita Mravičić, 4. 5. 2020.

Draga djeco,

uljepšajte slobodno vrijeme kod kuće i ublažite dosadu gledajući predstavu Crvenkapica - tko se boji vuka još? Radi se o predstavi koju je u ovim vremenima za vas pripremilo Kazalište Tvornica lutaka.

Samo kliknite na poveznicu

Preporučujem da to bude u društvu sa roditeljima. Nadam se da će vam izmamiti osmijeh.

Ukoliko vam se ova predstava svidjela ili neka od preporučenih, možete mi se javiti na mail brigita.mravicic@skole.hr

Također možete mi poslati svoj crtež o predstavi: što vam se u njoj svidjelo, što vam je bilo najsmješnije? Je li vam draža predstava ili priča o Crvenkapici koju ste čitali za lektiru? Zbog čega?

Nadam se da ću vas nagovoriti da je pogledate nakon što pročitate što su o njoj napisali:

Jesmo li se ikada pitali kako se osjećao vuk u priči o Crvenkapici? Je li on uistinu zlikovac koji tjera strah u kosti generacijama unatrag? Zašto je pojeo baku i Crvenkapicu i je li ih uopće pojeo ili su to samo priče kojima su roditelji plašili djecu kako ne bi previše odlutala u nepoznat svijet? Netko je u toj priči morao biti krivac. Kazalište Tvornica lutaka na duhovit način izvrće priču i postavlja sporedni lik u glavni. Vuk Gubbio zapravo je dobroćudni vučić koji ne voli jesti meso i koji je zbog toga protjeran iz svog čopora. Na putu susreće Crvenkapicu i tu avantura za djecu počinje.

Zauzmite ugodno mjesto za gledanje i uživajte!

vaša knjižničarka Brigita

« Srpanj 2020 »

Koja vam provjera znanja više odgovara?

CMS za škole logo
Osnovna škola "Tučepi" / Kraj 17, HR-21325 Tučepi / os-tucepi.skole.hr / ured@os-tucepi.skole.hr