Vijesti iz 1. r.

Prvaši u Makarskoj

Autor: Renata Josipović, Tamara Đugum, 2. 7. 2024.

U srijedu, 19. lipnja učenici prvog razreda u pratnji učiteljice i asistentica posjetili su grad Makarsku.

Ova terenska nastava bila je posebna po tome što su prvaši za prijevoz koristili jahtu obitelji Petra Šumelja.

Mama Matilda nas je na polasku došla ispratiti i slikati, a tata Zoran bio nam je kapetan na putu do Makarske.

Naše prvo odredište bio je Prezentacijski centar Biokovo, Adrion-srce planine. Ljubazni djelatnici pokazali su nam najvažnije stanovnike naše prekrasne planine, upoznali su nas biljkama i životinjama biokovskog kraja.

Drugo odredište bila nam je Gradska dvorana Makarska. Barba Mario nam je pokazao bazen, dvorane i za kraj organizirao štafetne igre.

Na sportskom centru smo marendali i malo se odmorili.

Posjetili smo i Gradsku knjižnicu Makarska. Nekim našim učenicima su bile zanimljive knjige i slikovnice, a nekima još više kutak za igru.

Glazbenoj školi imali smo sreću poslušati kratki koncert u izvedbi violine i glasovira. Udobne sjedalice u klimatiziranoj koncertnoj dvorani mamile su nas na duži boravak jer smo već bili pomalo umorni.

Naše zadnje odredište bio je Malakološki muzej. Oduševili smo se školjama svih  mora svijeta, a najviše oklopima divovskih morskih kornjača.

Naš ljubazni tata Zoran pozvao nas je u restoran Rivu na ručak. Na putu prema restoranu posjetili smo i Kačičev trg. Vidjeli smo našu prekrasnu crkvu sv. Marka.

U restoranu smo uživali u gostoprimstvu osoblja restorana Riva. Naš Petar nas je oduševio svojim umijećem posluživanja.

Veliko hvala Petru i njegovoj obitelji; mami Matildi i tati Zoranu!

« Srpanj 2024 »