Popis učenika u razredu

Karla Visković

Vijesti iz 3. razreda

Terenska nastava Split-Trogir-Kaštela

Autor: Tamara Đugum, 11. 4. 2018.

Ove školske godine učili smo iz PiD-a o našoj Splitsko-dalmatinskoj županiji pa je bio red da je i pobliže upoznamo!

Što su o našoj terenskoj nastavi, napisale neke naše učenice, pročitajte i sami!

Naš izlet

Jučer smo u 8.sati krenuli na izlet Split-Trogir-Kaštela malo većim crvenim busom.Prvo smo išli do Trogira, prešli preko drvenog mosta,a na drugoj strani kupili smo suvenire.Nakon Trogira otišli smo do Kaštela. Tamo smo vidjeli avion koji slijeće na pistu.U Kaštelima smo također i ručali u restoranu Baletna škola.Bilo je jako ukusno, a kraj restorana je bio parkić pa smo se igrali. Na kraju smo otišli do Splita.Tamo smo išli na brdo Marjan, Dioklecijanovu palaču i kupli smo ljigavce. Otišli smo na Poljud. Neki moji prijatelji i ja istrčali smo cijeli Poljud. Vidjeli smo puno trofeja i u Fan shopu kupili neke suvenire. Na kraju smo umorni krenuli do Pomorskog muzeja. Tamo smo vidjeli amfore; pitosa i druge vrijedne stare stvari.Sretni smo se vratili kući i pokazivali roditeljima, bakama i djedovima kupljene poklone.

Jana Lulić

Jučer oko 8 sati krenuli smo na naš izlet Trogir-Kaštela-Split. Po nas je došao crveni mini-bus koji je vozio barba Slavko. Imali smo i vodičku Tonkicu.Prvo smo posjetili grad Trogir.Otišli smo do kule Kamerlengo i tamo zapjevali Cocinu pjesmu Tučepi.Još malo smo prošetali Trogirom, kupili neke suvenire i krenuli na aerodrom.Kad smo stigli, otišli smo do kafića. U kafiću je bila Zlatna jabuka pa smo se kraj nje slikali. Zatim smo došli do velikih prozora. Imali smo sreću!Vidjeli smo dva aviona kako slijeću plus onaj u Trogiru.Kada smo razgledali aerodorom, krenuli smo na ručak. Ručak nam je bio u restoranu Baletna škola. Za ručak smo imali pohanu piletinu, pomfrit i kečap, a za piće vodu. Desert je bio sladoled.Poslije deserta mo se poigrali u parkiću.Nakon ručka krenuli smo u Split. Prvo smo posjetili Dioklecijanovu palaču, a zatim otišli do kipa Grgura Ninskog. Pomazili smo njegov palac i zaželjeli želje. Zatim smo krenuli do brda Marjan. Bilo je puno stepenica, ali nakon našeg truda stigli smo do prve vidilice. Malo smo razgledali Split pa krenuli natrag.U Dioklecijanovim podrumima kupili smo suvenire.Bila sam jako sretna, jer smo krenuli na Poljud. Razgledali smo njihove trofeje i sale. Kad smo izašli, neki moji prijtžatelji i ja istrčali smo cijeli Poljud. Kao šećer na kraju, posjetili smo Pomorski muzej. Nakon toga krenuli smo kući. Eto, to je bio naš jučerašnji izlet!

Tina Kajtaz

Jučer smo išli na izlet u Trogir-Kaštela i Split. U Trogiru smo vidjeli katedralu svetog Lovre i kulu Kamerlengo gdje smo pjevali.Šetali smo trogirskom rivom. Poslije Trogira otišli smo na aerodrom u Kaštelimai vidjeli avione kako slijeću.Ručali smo u Kaštel Kambelovcu, u restoranu Baletna škola. Nakon ručka dobili smo desert. Poslije smo se igrali u parkiću.Krenuli smo za Split. Bili smo u Dioklecoijanovim podrumima. Otišli smo do Zlatnih vrata i vidjeli kip Grgura Ninskog. Bili smo na prvoj vidilici na brdu Marjan.Nakon toga išli smo na Poljud. Bili smo i u Fan shopu. Na kraju smo posjetili Pomorski muzej. Vidjeli smo puno premeta, a meni se najviše svidio Pitos i amfore.Bilo mi je jako lijepo!

Lea Biuk

Išli smo u Trogir, Kaštela i Split.Po nas je došao kombi. Vozač se zvao Slavko, a vodička Tonkica. Prvo smo išli u Trogir. Tamo smo vidjeli stare građevine. Poslije smo išli u Kaštel Kambelovac. Tamo smo ručali. Restoran se zvao Baletna škola.Poslije ručka dobili smo desert.Onda smo se igrali u obližnjem parkiću. Zadnje gdje smo išli bio je Split.U Splitu smo prošetali do Zlatnih vrata u Dioklecijanovoj palači. Išli smo do brda Marjana. Došli smo do prve vidilice, jer smo se umorili. Onda smo išli na štandove. Poslije nas je kombi odveo do Poljuda. Tamo nas je dočekao vodič Duje. Vidjeli smo puno trofeja koje su osvojili. Vodič nas je odveo na teren. Dok su neki moji prijatelji pretrčavali teren, ja sam se bacila na umjetnu travu, odmarala se i slikavala. Onda smo otišli u Fan shop. Tamo sam kupila neke suvenire za mog brata Marka. Poslije smo otišli u Pomorski muzej. Tamo smo vidjeli amfore. Saznala sam da kad nađeš amforu da to moraš dati u muzej. Vodička je govorila puno toga zanimljivog. Poslije smo sretno stigli kući.

Laura Šimić

Krenuli smo u osam sati. Po nas je došao mali crveni bus. Vozač se zvao Slavko. Najprije smo otišli u Trogir. Vidjeli smo kulu Kamerlengo i prešli jedan most. Onda smo otišli u Kaštela. Na aerodromu smo vvdjeli  dva aviona za let . Za ručak smo imali piletinu i krumpir, a za desert sladoled. Za kraj smo posjetili Split. Bili smo u Pomorskom muzeju. Kraj njega smo vidjeli paunove. Osjećala sam se sretno. Sve mi se svidjelo na izletu!!!

Angelina Mraz