PROJEKTI u PN-i

Projekti u PN (arhiva)

POKUSI NA NASTAVI FIZIKE

Tijekom II. polugodišta školske 2010./11. god.učenici 7. i 8. razreda po vlastitom izboru napravili su projekt koji su prezentirali na satu fizike. Učinili su satove i predmet zanimljivijim. Pokusi koje su izvodili zainteresirali su i učenike nižih razreda, koji su o tome slušali. Stoga smo odlučili iste prezentirati povodom dana škole.
Kao najvjerniji gledatelji upravo su bili učenici nižih razreda. Pogledajte fotografije, ali vjerujte, treba pogledati pokuse i čuti djecu. Stoga Vas pozivamo da nam se dogodine pridružite i pogledate djela Vaše djece, prijatelja, rođaka...

učiteljica Nada Zorkić

PROJEKTUNTERRICHT

Učenici 6. razreda, u listopadu, 2010.  sudjelovali su u projektu pod nazivom „Deutschsprachige Länder und Kroatien“ izvannastavnog predmeta-Njemački jezik.

Učenici su se podjelili u četiri grupe - Njemačka, Austrija, Švicarska i Hrvatska.

Cilj projekta  bio je prikupiti informacije o spomenutim zemljama, izraditi plakate i prezentirati svoju zemlju te na taj način proširiti vokabular vezan uz ovu temu.

Nakon prezentacije uslijedio je kviz u kojem su učenici mogli utvrditi znanja o spomenutim zemljama.

Na kraju smo svi zajedno uživali u okusima nadaleko poznate Sacher torte.

Istraživanje i primjena stečenog znanja

Učenici sedmog razreda su u prosincu 2007. imali nekoliko integriranih sati iz geografije i informatike u sklopu projekta: "Izrada prezentacije o državama Sjeverne Europe... "

Istraživanjem su uz pomoć udžbenika, interneta i atlasa posuđenog iz školske knjižnice, pronalazili sadržaje te ih unosili u prezentacije. Prezentaciju su izrađivali korištenjem MS Power Pointa. "Ubacivali" su tekst, slike, animacije i zvuk. Unosili su podatke o položaju, reljefu, klimi, gradovima, novčanicama, proizvodima... pojedinih zemalja.

Radili su u parovima, svaki par po jednu državu. Zanimljivo je da su umetali i himne, poneki od njih su se sjetili staviti slike rok pjevača ili nogometnih momčadi, ovisno o sklonostima.

Učenici su uživali učeći uz ovu metodu učenja, a učitelj I.Milić i učiteljica R. Josipović su bili vrlo zadovoljni rezultatima rada.
    Radovi su prezentirani i roditeljima na roditeljskom sastanku u veljači 2008.

U prilogu je jedan učenički uradak.

Izrada Božićne bajke

Učenici šestog razreda su u studenom 2007. su na satu hrvatskoj jezika zajedno pisali bajku i oslikavali je. Zatim su na satu informatike tipkanjem unosili tekst, a skeniranjem sliku u računalo, te stvarali bajku u Power Pointu. Isto su ispisali pisačem, te uvezali i ukoričili.

U prilogu je jedan učenički uradak.

Priloženi dokumenti:
BOZICNA BAJKA.pps