Priredbom i prigodnom izložbom radova obilježeni Dani zahvalnosti

Autor: Grozdana Vodanović, Nikola Karin, Snježana Glučina, 26. 10. 2015.

U srijedu, 21. listopada,  u OŠ Tučepi prigodno su obilježeni Dani zahvalnosti. Lučica je već tradicionalno prostor na kojem učenici naše škole izvedu program, a poslije svi nazočni mogu pogledati i kupiti izložene učeničke radove.

U priredbi, u kojoj su sudjelovali učenici nižih razreda sa svojim učiteljima, maleni su pokazali kako znaju pjevati, glumiti i recitirati. Program su vodili petaši Filip i  Leticia kao pravi profesionalci  najavljujući točke. Učiteljica Tamara  je s prvašima pripremila pjesmicu Mlin, drugaši su, s učiteljicom Marlenom, pjesmom Jesenska pjesma kazali kako vole jesen. Igrokazom Važno zrno, kojega je pripremio učitelj Paško, trećaši su pokazali koliko je ono malo zrno važno za čovjeka, a četvrtaši i njihova učiteljica Fani recitacijom I ja volim prirodu iskazali su svoju ljubav prema njoj. Uvodni govori pročitani su na engleskom i njemačkom jeziku, a na čemu su sve zahvalni, rekli su petaši u recitaciji na engleskom jeziku koju ja pripremila učiteljica Mirela.

Svi nazočni pozvani su na razgledavanje i kupnju izloženih radova jer je dio novca, kao i svake godine, namijenjen u humanitarnu svrhu. I ovom izložbom učenici, koji su svi članovi Učeničke zadruge Škrinjica, pokazali su kako mašta i priroda mogu napraviti prava mala čuda. Uz pomoć svojih učitelja prvaši su izložili maštovite gljive, drugaši kutijice ukrašene listovima, trećaši ukrasne staklenke, a četvrtaši staklenke ukrašene konopom. Učenici viših razreda, koji su članovi Likovne i Eko sekcije, a koje vode učiteljice Ivana i Rozana, izložili su sapune, balzame za usne, keramičke predmete, eko brodiće, meleme, mirisne kuhare, platnene torbe te poklon pakete – Maslina. Zahvaljujući  vrijednim roditeljima, bilo je tu i kolača koji su se prodavali, a kojima se moglo počastiti i dodatno uživati u ovom lijepom jesenskom danu.

U pripremi i postavljanju izložbe sudjelovali su svi učitelji nižih razreda i voditeljice Škrinjice, a program je pripremila učiteljica Grozdana.