Božićna priredba Anđeo na djelu

Autor: Renata Josipović, Snježana Glučina, Paško Šarić, Brigita Mravičić, 23. 12. 2014.

U ponedjeljak, 22. prosinca 2014.g. u crkvenoj dvorani održana je božićna priredba učenika i učitelja naše škole. Na priredbi su bili nazočni brojni članovi obitelji i prijatelji malih i velikih izvođača.

Program su izvrsno vodili Leticia i Filip, učenici 4. razreda. Najveći krivci za još jedan vrhunski doživljaj, u kojem su učenici pokazali koliko su daroviti i spretni, su vjeroučiteljica Marina Šimić, autorica priredbe uz svesrdnu pomoć našeg Marina Ercega koji je uvježbao zbor i pjevače. Bilo je lijepo slušati i gledati naše najmlađe izvođače: učenike 3. r. koji su otpjevali Radujte se narodi, prvašiće i njihova Združena slova,  četvrtaše  s pjesmom O, pastiri te drugaše koji su recitirali Badnju večer. Posebno i blago je zvučao, uz glazbenu pratnju, krasnoslov Božićna pjesma koji je zborila Paola Čović, učenica 7.r. Večer su začinile i šestašice Marija, Ilonka i Ivana  koje su izvele pjesmu Tiha noć te zboraši naše škole koji su pjevali najljepše pjesme, kao što je: Božić dolazi, Sretna nova godina i Moj me Otac daruje.

Međutim, vrhunac večeri su bila dva igrokaza koje potpisuje naša vjeroučiteljica Marina, a to su: Milijunti kupac u izvedbi učenika 6. r. i Anđeo na djelu u izvedbi učenika 5. r. U prvom su mladi glumci uprizorili jednu tipičnu situaciju u trgovini: prikazana je galerija likova, ljudi koji čekaju u redu prema blagajni. Mogle su se vidjeti sve crte potrošačkog mentaliteta i gdje je strpljivost kao vrlina prepoznata i nagrađena.

Igrokaz u tri scene, Anđeo na djelu, je odlična slika današnjeg djeteta: ljubav prema nogometu, sukob dvaju dječaka, prijateljstvo i povrh svega mali  pomoćnik u nevolji - anđeo.

Ovu predblagdansku večer u zraku se mogao oćutiti pravi božićni ugođaj. Mnogo je toga rečeno. Postavljeno nam je i u igrokazu i pitanje za razmišljanje: Nikad nije kasno biti nekome anđeo. Jesi li ti nekome anđeo?