MAŠKARE U TUČEPIMA

Autor: Renata Josipović, Grozdana Vodanović, 2. 3. 2009.

18. veljače održan je , već tradicionalni, školski karneval...

Snijeg i školske maškare

Srijeda, 18. veljače,  počela je sasvim neočekivano. Snijeg je zabijelio cijeli kraj, a radost djece bila je neopisiva. Vrlo brzo je školsko dvorište bilo prepuno tragova, a grude su letjele na sve strane. Iako promrzlih ruku i nogu, priželjkivali su da još malo potraje što im se i ostvarilo.

U popodnevnim satima održan je , već tradicionalni, školski karneval. Zbog snijega i bure nije bilo moguće organizirati povorku kroz mjesto pa sa odmah išlo u crkvenu  dvoranu. Program je vodio Joško Marče koji je svojim dosjetkama nasmijavao sve nazočne u dvorani. U maškarama su sudjelovali učenici svih razreda sa svojim učiteljima. Djeca su opet dala mašti na volju pa je prosudbeni žiri, u kojem nisu smjeli biti razrednici, imao težak posao. Trebalo je ,između svih predstavljenih maski,  odabrati najbolje pojedinačne te skupne među učenicima od 1. do 8. razreda. Na kraju je za najbolju pojedinačnu masku od 1. do 4. razreda izabrana Laura Sušac, učenica 3. razreda koja je predstavljala Ciganku, a najbolja skupna su bili četvrtaši kao automehaničari. Među učenicima od 5. do 8. razreda za najbolju pojedinačnu masku odabran je Božidar Šimić, učenik 5. razreda koji je bio strijelac, a najbolja skupna su bili sedmaši kao Dom naopakih staraca. Ove godine nismo osudili Krnju, nego se osvrnuli na trenutno stanje u državi pa smo za krivca uzeli KRIZU.

« Svibanj 2024 »