Naši šestaši na 7. međuškolskom natjecanju iz emocionalne pismenosti

Autor: Snježana Glučina, 24. 11. 2023.

Ekipa šetaša naše škole je u petak, 24.11.2023. godine osvojila 1. i 2. mjesto na međuškolskom natjecanju iz emocionalne pismenosti održanom ove godine u OŠ Strožanac. Jako smo ponosni na njih!

Već sedmu godinu zaredom šestaši splitsko dalmatinske županije se natječu u poznavanju osnovnih pojmova iz emocionalne pismenosti.

Ono što djeca uče pripremajući se za ovo natjecanje je kako prepoznati svoje osjećaje i osjećaje drugih i kako adekvatno reagirati u emocionalno zahtjevnim situacijama. Rad na emocionalnoj pismenosti pomaže djeci u njegovanju prijateljskih i obiteljskih odnosa.

Ove godine, u individualnom dijelu natjecanja najbolji je bio naš Toma Bušelić koji je između još 30 šestaša, izabranih kao najboljih u svojim školama, osvojio 1. mjesto! Bravo,Toma!

Tomi su se pridružili još 7 učenika našeg 6. razreda: Luka Polić, Marta Mijačika, Petra Brbić, Mija Šimić, Lora Grubišić, Leonarda Lalić Gudelj i Lejla Adriana Panžić - koji su odlično odigrali igrokaz na jednu zahtjevnu situaciju.

Članovi Stručnog žirija su procjenjivali kreativnost, jasnoću i kvalitetu rješenja problemske situacije te su našoj ekipi dodijelili 2. mjesto, nakon ekipe šestaša OŠ Žrnovnica koja je ove godine prema procjeni žirija, dala najbolje rješenje zadane problemske situacije i osvojila 1. mjesto u ekipnom dijelu natjecanja.

U pratnji učenika bili su razrednica Ljubica Carević i mentorica psihologinja Snježana Glučina. A podršku učenicima je svojim prisustvom u OŠ Strožanac dao i naš ravnatelj Damir Jukić.

« Listopad 2024 »