Zimske radionice Učitelji, učenici i roditelji zajedno

Autor: Renata Josipović, Grozdana Vodanović, Snježana Glučina, 17. 1. 2011.

I ovih zimskih praznika vrata tučepske škole bila su otvorena za sve koji su se našli u nekoj od radionica organiziranih u zadnjem tjednu zimskih praznika. Svaka je radionica imala svog voditelja uz kojeg su bili i drugi učitelji koji su praznike proveli kod kuće. (Pogledajte fotografije u foto-galeriji.)

U pletenju torbica za mobitele uz voditeljicu Renatu Josipović bile su učiteljice Sanja Nizić i Nada Zorkić te učenici nižih i viših razreda. Izradu i bojanje figurica od gipsa vodili su roditelji Kristina i Davor Žganjer kojima se pridružila i učiteljica Michelle Čović s učenicima. Malu šetnju kroz Tučepi imali su Ana Franković Vranješ i učenici Turističke kulture. Kviz iz povijesti uspješno je provela  Ana Vrcan. U gimnastici i nogometu ogledali su se uz voditelje Damira Jukića i Pašku Šarića učenici od 1.- 8. razreda. Priče i veselja nije nedostajalo, a trud svih je na kraju nagrađen slatkim palačinkama koje su, pod budnim očima učiteljica Grozdane Vodanović i M. Majstrović, pekli učenici izmjenjujući se u maloj školskoj kuhinji. Ovo je, na neki način, bila i najava početka drugog polugodišta te povratka u školske klupe.

Radionica izrade figurica od gipsa bila je jedna od najposjećenijih (već 2. godinu zaredom). Sudjelovalo je 16 učenika od 1. do 4. razreda i mama Mirela Vitlić. A voditelji su bili roditelji Kristijana i Davor Žganjer uz pomoć naših učitelja Paške Šarića i Michelle Čović. Na naše ugodno iznenađenje pridružila im se i bivša učiteljica prirode, biologije i kemije (sada u mirovini) Jadranka Lalić.

Izrada torbica i ukrasa od vune ove godine je nešto novo što je djeci i roditeljima ponudila naša učiteljica informatike Renata Josipović. Pridružile su joj se  8 učenica od 5. do 8. razreda, učiteljice Nada Zorkić , Sanja Nizić i mama  Ljiljana Šarić.

Šest učenica 7. i 8. razreda odazvalo se pozivu učiteljice Ane Vrcan kako bi se dodatno pripremali za natjecanje iz povijesti.

I ovaj put se pokazalo da je Tjelesna i zdravstvena kultura jedan od najomiljenijih predmeta u školi. Čak 26 učenika od 1. do 6. razreda na poziv učitelja Paške Šarića i Damira Jukića provelo je jedno siječanjsko jutro zimskih praznika igrajući nogomet i vježbajući gimnastiku.

U kuhinji  se odličnim u pripremanju palačinki pokazalo 6 učenika od 5. do 8. razreda koji su taj dan za sudionike ostalih radionica (a nije ih bilo malo) pripremili bar po jednu vrlo ukusnu palačinku. Voditelji ove najslađe radionice  bile su učiteljice Grozdana Vodanović i Mirela Majstrović.

Taj dan su samo učenici članovi Turističke sekcije, koji su zajedno sa učiteljicom Anom Franković Vranješ pošli u šetnju po Tučepima, ostali bez ove slatke poslastice.

Dragi učenici i roditelji, nadamo se da će vas fotografije potaknuti da nam se pridružite na idućim radionicama.

RADOSNU, USPJEŠNU I SRETNU NOVU GODINU

ŽELE VAM UČITELJI OŠ TUČEPI