Jedan dan sa HGSS-om

Autor: Renata Josipović, Tamara Đugum, 31. 3. 2023.

Učenici 4. razreda u sklopu nastave iz PiD-a između ostalog uče i cjeline Ja i drugi u zajednici i Istražujemo naš svijet (životni uvjeti).

Povodom toga organizirali smo terensku nastavu sa našim roditeljima, članovima HGSS-a, Stipinim tatom Čedom Grubišićem i Markovim tatom Stipom Viskovićem.

U goste smo pozvali i naše drugaše i trećaše sa svojim učiteljima.

Naši vrijedni domaćini priredili su nam pravi spektakl na heliodromu poluotoka Osejave. Uz naše tate, tamo su bili i ostali članovi njihovog hvalevrijednog tima. Dočekao nas je njihov  gotovo cijeli vozni park, nosila, oprema zip-line….

Našoj sreći nije bilo kraja! Vrijedni domaćini priredili su nam i stolove pune grickalica i sokova.

Nakon marende, njihov član Željko nam je na jako šaljiv i duhovit način objasnio tko su oni i što rade. Kad je krenula prezentacija, imali su pune ruke posla. Svi su htjeli isprobati nosila koja su nama sličila na karijolu, provozati se u quadru, spustiti se niz zip-line…Mislim da smo ih dosta umorili.

Na kraju smo se malo i poigrali loptama, reketama i lašticima.

Čekao nas je još posjet i Meteorološkoj stanici na Osejavi.

Slijedilo je još jedno iznenađenje: naši domaćini ponudili su se da nas oni svojim vozilima prebace do Meteorološke stanice. Uključili su i sirene, rotaciju, tako da je Osejava odzvanjala nikad čudnijim i veselijim  zvukovima.

U Meteorološkoj stanici saznali smo od barba Matka Jurčevića da će za vikend padati kiša. Pokazao nam je termometre, kišomjere, vjetromjere…njegov posao je stvarno zanimljiv.

Putem prema Tučepima nekoliko naših učenika izrazilo je želju postati članom HGSS-a, a neki su izjavili kako bi rado bili zaposleni i u Meteorološkoj stanici. Svima nam se svidjelo što rade i jedni i drugi, jer su stalno u prirodi, kako je komentirao jedan od naših učenika.

To je bio još jedan dan za pamćenje!

Hvala vam, dragi naši HGSS-ovci! Svaka vam čast! Vi ste naš ponos!!!

Priloženi dokumenti:
9.jpg (1.24 MB)