Posjet Udruzi Most u Splitu

Autor: Snježana Glučina, 20. 2. 2023.

U petak, 17. veljače 2023. učenice članice Volonterskog kluba OŠ Tučepi i  njihove voditeljice posjetili su Udrugu Most u Splitu. Razlog posjeta bio je dostava humanitarne pomoći - slikovnica i knjiga koje smo u dogovoru s Udrugom prikupljali tijekom prosinca 2022. koje će štićenici Centra za beskućnike iskoristiti za prodaju na svojim sajmovima i dobivanje potrebnih financijskih sredstava.

Naši domaćini, voditelj Centra za beskućnike i voditeljica Centra za djecu i mlade s problemima u ponašanju, upoznali su nas s radom Udruge o kojoj se  detaljno možete informirati na mrežnim stranicama https://www.most.hr/programi

Udruga MoSt je nevladina organizacija sa sjedištem u Splitu, s lokalnim, regionalnim i nacionalnim djelovanjem koja na vrijednostima volonterskog rada, humanosti, solidarnosti, poštivanju različitosti i ljudskih prava pruža konkretnu pomoć potrebitima i podiže kvalitetu života djece, mladih i građana drugih dobnih kategorija.

Imali smo priliku vidjeti prostorije u kojima borave beskućnici, kojima je u Centru za beskućnike osigurano prenoćište, socijalno uključivanje i poludnevni boravak. A također smo vidjeli i Socijanu samoposlugu - model suzbijanja siromaštva usmjeren na beskućnice/ke i građanke/e koji žive u riziku od beskućništva i koji dobivaju mogućnost, bez naknade, izabrati proizvode koji su im potrebni.

Na povratku, učenica koja je bila u posjetu je izjavila: "Bilo je jako dojmljivo. Saznali smo kako je ljudima koji nemaju dom. Tužno mi je bilo čuti priče ljudi koji su nam to ispričali. Radujem se ponovnom susretu. Iva Visković".

Nakon posjeta potvrdili smo već prije donesenu odluku da nastavimo surađivati s Udrugom Most putem naših volonterskih aktivnosti.

« Svibanj 2024 »