Sudjelovanje učenika na natjecanajima u znanju u organizaciji AZOO

Autor: Snježana Glučina, 30. 3. 2022.

Učenici OŠ Tučepi su pokazali da im je znanje važno sudjelujući na velikom broju natjecanja u organizaciji Agencije za odgoj i obrazovanje (AZOO). Ove godine smo posebno ponosni jer su se učenici naše Škole plasirali na, do sada, najveći broj županijskih (Vjeronauk, Engleski j., Matematika i LiDraNo) i državnih razina natjecanja  (Vjeronaučna olimpijada; Engleski jezik i LiDraNo). U nastavku pročitajte koji su to naši vrijedni i uspješni učenici i njihovi mentori.

Znanje je nešto što ti nitko ne može oduzeti. To pokazuju naši učenici pohađajući svake godine dodatnu nastavu iz raznih predmeta za učenike koji imaju afiniteta za različita područje i volje da prodube svoje znanje.

U 2021./2022. školskoj godini učenici su na školskoj razini sudjelovali u slijedećim natjecanjima: LiDraNo (natjecanje iz literarnog, dramskog i novinarskog stvaralaštva), Njemački jezik, Engleski jezik, Matematika, Likovna kultura, Vjeronauk, Biologija, Kemija, Geografija, Povijest.

Posebno su se istakli učenici koji su se sa školskih plasirali na županijska i državna natjecanja:

• Učenica Lana Visković, 5.r - županijsko natjecanje iz Matematike uz mentoricu Sanju Nizić
  • Na natjecanju  LiDraNo (mentorstvo Grozdane Vodanović) učenica Tina Kajtaz, 7.r. sa samostalnim scenskim izrazom plasirala se na županijsku razinu natjecanja, a učenica Tia Tomaš, 8.r. sa svojim novinarskim radom je, nakon županijske, predložena za državnu smotru
  • Na županijskom – nadbiskupijskom natjecanju iz Vjeronauka naše učenice Manuela Šimić 5.r., Laura Bebek 5.r. , Magdalena Čobrnić 6.r. i Marina Bebek 6.r. (uz mentorstvo vjeroučiteljice Marine Šimić)  su pokazale izvrsne rezultate te se plasirale na državno natjecanje iz Vjeronauka. Državno natjecanje održat će se od 2. do  4. svibnja 2022. g. u Zadru.
  • Učenica Marina Mravičić, 8.r. uz mentoricu Ljubicu Carević se plasirala, nakon izvrsnih rezultata na županijskom natjecanju, i na državnu razinu natjecanja iz Engleskog jezika koje će se održati na otoku Krku od 27. do 29. travnja 2022. godine

Čestitamo svim učenicima koji su sudjelovali na školskim i županijskim natjecanjima te na postignutom odličnom plasmanu navedenih učenika. To su velika priznanja  za učenike, njihove mentore i za našu Školu.  Dragi učenici želimo vam da i nadalje dajete sve od sebe.

Sretno našim učenicama na  državnim natjecanjima!