Proslavljen Dan škole

Autor: Grozdana Vodanović, Renata Josipović, Snježana Glučina, 18. 6. 2011.

U petak, 10. lipnja,  proslavljen je Dan škole. Ove godine bilo je i svečano i radno. Proslava je započela svečanom sjednicom kojoj su nazočili predstavnici Općine Tučepi, Hotela Blue sun, članovi Školskog odbora, Vijeća roditelja i PU naše županije. Tu su bili i učitelji kao i nagrađeni učenici.

Ravnateljica Lolita Pašalić pozdravila je sve nazočne nakon čega je počeo program kojeg su vodili učenici. Podijeljene su nagrade najučenici završne generacije te svim osmašima koji su od 1. do 8. razreda prošli odličnim uspjehom.

Nagrade su dobili i učenici najčitači od 1. do 8 . razreda, učenici koji su sudjelovali na različitim županijskim natjecanjima iz raznih predmeta, na LIDRANU i smotrama učeničkih zadruga. Tom prigodom predstavljen je i najnoviji broj školskog lista Vrutak kojem je ovo 15. godina izlaženja. Upriličena je i promocija filma Vile kamenjarke kojeg su autori članovi sekcije Turističke kulture i drugi učitelji. Ni učitelji nisu ostali bez nagrada koje su im uručene za njihov rad tijekom školske godine.

Dio proslave odvijao se i ispred škole gdje je izveden glazbeno-literarni program. U okviru istog predane su nagrade učenicima koji su sudjelovali u matematičkom natjecanju Klokan bez granica, na MaFestu, državnim natječajima vezanim za sigurniji Internet i Učilicu, natječajima vezanim za  navijanje i ponašanje u sportu, prvoj knjizi te sigurnosti u prometu.

Kako je ovo bio i Dan otvorenih vrata, svim aktivnostima mogli su nazočiti i roditelji. Nakon svečane sjednice održane su  kreativne radionice izrade ukrasnih kutijica, ukosnica i broševa te baba od lavande. Uz ove radionice održana je i parlaonica na temu Mobitel-koristan ili štetan, kviz o Sv. Anti, a ispred škole učenici su pokazivali pokuse koje su radili na satovima fizike. Održan je i mali turnir u nogometu koji je bio nastavak sportskih aktivnosti od prethodnog dana.

Iako je svake godine veselo i živo za Dan škole, ove su se godine svi učitelji potrudili još više da bi, zajedno sa učenicima, pokazali što se sve radilo tijekom školske godine.

« Svibanj 2024 »