VESELE ŠKOLSKE MAŠKARE

Autor: Renata Josipović, Grozdana Vodanović, 13. 3. 2011.

Po mišljenju mnogih najbolje do sada

I ove godine, premda su se nad mjesto nadvili kišni oblaci, održane su već tradicoinalne škloske maškare. Kao i uvijek povorka je krenula ispred škole, prošla rivom i uputila se u crkvenu dvoranu koja je za ovu prigodu bila prikladno uređena. Novina su ove godine bila čak tri Krnje jer su ih učenici sami osmislili prema natječaju u školi. Također je posebnost predstavljao i testament kojeg su ove godine sastavili učenici od 5.-8. razreda, njihovi razrednici te predmetni učitelji (nalazi se kao prilog ovoj vijesti).

Krnjo, u stilu školskih maškara, nije bio spaljen niti kažnjen za svo zlo, nego je bio široke ruke pa nikoga nije zaboravio. Unatoč krizi ili recesiji, kako ih god zvali, on je bio vrlo bogat u svojim darovima.

Program je vodila Žana Šulenta koja je odlično animirala pomalo sramežljive maškare. Bili su tu svi razredi u različitim maskama. Našlo se tako tamo vila, princeza, junaka iz filmova, tučepskih gusara, Rimljana, Kineskinja i drugih originalnih maski. Stoga je bilo teško odabrati najbolju pojedinačnu i skupnu masku. Na kraju su ipak Rimljani (5.r.) sa razrednicom Sanjom Nizić izabrani za najbolju skupnu masku, a Marko Antonio Visković, učenik 2. r., koji je tako vjerno odglumio damu, izabran za najbolju pojedinačnu masku.

Nije nedostajalo ni čašćenja  jer su se donijele fritule i kroštule sa Ranča, a u crkvenoj dvorani bilo je krafni i pića.

Kao šlag na tortu, pobjednička skupina Rimljana nakon završenog maskenbala prošla je kroz mjesto i prikupila novac koji su donirali za siromašnu djecu Afrike.

Pogledajte fotografije u FOTO-GALERIJI!

Priloženi dokumenti:
testament_krnje_2010_2011.doc (64.50 KB)