VIRTUALNA UČIONICA na Danu sigurnijeg interneta 2011

Autor: Renata Josipović, 6. 2. 2011.

U subotu, 5. veljače 2011. na zagrebačkom Trgu Nikole Šubića Zrinskog, od 10 do 13 sati obilježen je Dan sigurnijeg Interneta. Djeca, roditelji i učitelji dobili su odgovore na postavljena pitanja vezana uz sigurnosno korištenje računala te informacije o projektima koji promiču sigurniju uporabu Interneta i mobilnih telefona. Članovi sekcije  "Virtualna učionica" i učitelji naše škole na svom štandu dali su doprinos prezentiranjem svog rada, web stranice-VIRTUALNA UČIONICA ZA PET, prikazivanjem svog filma SIGURNOST NA INTERNETU, djeljenjem brošura i uputa te usmenim savjetovanjem.

Naše sudjelovanje imalo je i odgojnu ulogu:
U pripreme za Zrinjevac uključili su se mnogi učitelji, čak i mještani. Cijeli ovaj događaj pomogao je i da učenici, ali i svi ostali, vide kako se može radom i trudom nešto postići - čak i u našoj zemlji. Internet im omogućava da se samo vidi ono za što su sposobni, da pobijedi njihov rad i znanje. Tu se ne vidi ni marka odjeće koju nosiš, ni stvari koje posjeduješ, već samo ono što znaš i ono što si u stanju napraviti - tipkajući po tipkovnici i klikajući mišem - samo je to dovoljno za uspjeh.

Organizator ovog događaja je Središnji državni ured za e-Hrvatsku.

Na slici je državni tajnik Središnjeg državnog ureda za e-Hrvatsku, gosp. Igor Lučić, naša domaćica, zamjenica državnog tajnika, gospođa Ivana Andrijašević, ravnateljica naše škole Lolita Pašalić, članice "Virtualne učionice" i njihova voditeljica-učiteljica Marlena Bogdanović, te kolegice Michelle Čović i Fani Mravičić.

Izjavu gospodina Lučića možete pročitati na službenim stanicama

Ostali učesnici bili su:

Veseloj atmosferi doprinjeli su Kim Verson i Zagrebački mališani.

Događaj je bio medijski popračen.

Dan sigurnijeg interneta obilježava se drugog dana drugog tjedna drugog mjeseca svake godine. Tako se ovogodišnji, osmi po redu Dan sigurnijeg interneta, obilježava u utorak, 8. veljače.

« Svibanj 2024 »