Humanitarni uskrsni sajam

Autor: Renata Josipović, Grozdana Vodanović, 14. 4. 2014.

I ove su se godine  učenici, članovi školske zadruge, iskazali u izradi različitih predmeta vezanih za predstojeći kršćanski blagdan.

Vrijedne ručice učenika nižih razreda, uz pomoć učitelja, napravile su prava mala umjetnička djela od različitih materijala. Tako su oni izložili predmete od papira i plastike pa su se mogli vidjeti i kupiti vrlo zanimljivi zečići od plastike, stalci za jaja, lepeze te kalendari koje su potpisali sami autori.

Veliku pozornost izazvali su i radovi učenika viših razreda. Mirisni zečići, iz kojih se širio miris lavande ušivene u male vrećice u obliku zečića i ukrašenih posebnom tehnikom izrade papira, brzo su našli mjesto u rukama nazočnih.

Istom tehnikom urešena su i uskrsna jaja u dvije veličine koja su također vrlo brzo našla kupce. Tu su još bili i eko pitarići te papirnati zečići. U kratkom vremenu veliki broj izložaka našao se u rukama roditelja, baka i ostalih koji su na ovaj način pomogli i humanitarnu akciju.

I ove će se godine dio novca dati potrebitima kojih je iz dana u dan sve više. Stoga zahvaljujemo svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovoj akciji te tako pokazali da dobrote i humanosti ima još uvijek.