Gostovanja

Trećaši znaju kako se čita lektira

Autor: Renata Josipović, Brigita Mravičić, 17. 4. 2015.

To se pokazalo točnim i na satu Hrvatskoga jezika povodom kojeg je učiteljica Fani, u suradnji sa školskom knjižničarkom, dogovorila kviz za učenike. Čim je najavljen, učenici su s nestrpljenjem iščekivali treći školski sat u ponedjeljak, 13. travnja 2015. godine.

Danima su iščitavali knjigu Pripovijest o doktoru Dolittleu Hougha Loftinga, pamtili brojne detalje iz knjige koje je trebalo upamtiti i ponuditi kao točan odgovor kad se postavi pitanje. Knjižničarka je pripremila mnoštvo zanimljivih pitanja na koja su odgovarali učenici podijeljeni u dvije skupine. Svatko je imao priliku odgovarati na najmanje dva pitanja kao i na ona na koje učenik iz druge grupe nije znao odgovoriti. Trećaši su se pokazali veoma uspješnima u pamćenju važnih činjenica iz knjige. Kao i obično, zanimljivo je to kako učenici vole promjene kad je u pitanju lektira. Jedna je skupina pokazala nešto bolje znanje nego druga. Međutim, učiteljica i knjižničarka su ih sve pohvalile na uloženom trudu i nagradile slatkišima.

U ponedjeljak smo sa tetom Brigitom igrali kviz. Bile su dvije grupe, grupa A i grupa B. Pobijedila je grupa A i bila sam presretna. Bilo bi dobro to opet ponoviti.

Barbara Čović

Na satu Hrvatskoga jezika imali smo jedan kviz o doktoru Dolittleu. Teta knjižničarka nam je objasnila pravila. Kviz mi se jako svidio. Voljela bih da nam  još neka lektira bude u obliku kviza.

Ivana Ivančević

Danas smo imali kviz o doktoru Dolittleu. Bili smo podijeljeni u dvije skupine: A i B. Ja sam bila u skupini A koja je pobijedila. Pitanja su bila laka. Bilo je veselo. Voljela bih da često imamo ovakve kvizove.

Luce Vitlić