Gost u drugom razredu: ravnateljica Lolita Pašalić

Autor: Renata Josipović, Tamara Đugum, 15. 12. 2016.

Drugaši ove godine iz Prirode i društva uče Zanimanja ljudi. Povodom toga pozvali smo našu ravnateljicu Lolitu Pašalić da nam bude gošća u razredu.

Ona nam je ispričala zašto je postala učiteljica, a kasnije i ravnateljica.

Objasnila nam je što je Vijeće učenika, Vijeće roditelja i Vijeće učitelja. Pitala nas je znamo li kojih se pravila trebamo pridržavati u školi i kako se ona zovu? Znali smo odgovor: Kućni red škole!

Svatko od nas postavio joj je po jedno pitanje, a između ostalih pitali smo je i ovo:

Treba li za vaš posao znati voziti auto?

Koliko traje vaše radno vrijeme?

Što vam je najljepše, a što najteže u vašem poslu?

Što ste željeli biti kad ste bili maleni?

Tko vam pomaže u vašem poslu?...

Na kraju su svi učenici rekli što bi oni htjeli biti po zanimanju kad odrastu.

Jedna naša učenica zamolila je ravnateljicu da nam pokaže svoje radno mjesto. Ona je to radosno prihvatila, a u svome uredu pokazala nam je veeeliku knjigu u koju se upisuje cijeli školski život! Naučili smo da se zove Spomenica.

Draga ravnateljice, hvala Vam što ste nam bili gošća u razredu! Dođite nam uskoro opet!

Vaši drugaši i učiteljica Tamara