SAT GLAZBENE KULTURE

Autor: Marlena Bogdanović, Nikola Karin, 22. 9. 2015.

Drugaši će na satu Glazbene kulture učiti pjesmicu Limači, a u tome će im pomoći učenici iz Perua!

Kako neki učitelji provode ljetne praznike?

Smišljaju nove, zanimljive projekte za svoje učenike i traže nove, zanimljive partnerske škole.

Čemu nekim učiteljima služi Facebook?

Da dogovore detalje suradnje sa svojim kolegama diljem zemaljske kugle.

Čemu nekim učiteljima služe mobiteli?

Da pripreme materijale za svoje partnere, pošalju im i tako šire informacije o svojoj zemlji i svojoj kulturi . Da cijeli svijet zna za malu Hrvatsku!

A čemu nekim učiteljima služe Youtube?

Da pokažu svojim kolegama što i kako rade. Da razvesele svoje kolege na drugom kraju svijeta, da im natjeraju na oči suze radosnice, a srce ispune ponosom.

A čemu nekim učiteljima služi Skype?

Da se u realnom vremenu njihovi učenici vide, čuju i razmjene poneku rečenicu … a to ćete vidjeti uskoro!

Dakle, drugaši će na satu Glazbene kulture učiti pjesmicu Limači, a u tome će im pomoći učenici iz Perua! Kada oni mogu naučiti pjesmu na hrvatskom, zašto ne bi mogli i mi? Zato smo našim prijateljima na drugom kraju svijeta poslali tekst pjesmice na hrvatskom i engleskom, notni zapis i youtube snimku na kojoj mogu čuti kako pjesma zvuči na hvatskom. Oni su vježbali u svojoj školi, te na Faceboku, u privatnoj sobi, objavljivali fotografije i videozapis sa proba. A kad dobro uvježbaju, organizirat ćemo Skype videokonferenciju i pjevati zajedno!

NEPISMENIM LJUDIMA DOM JE KUĆA U KOJOJ ŽIVE, A DOMOVINA ZEMLJA KOJU VIDE KADA SE POPNU NA OBLIŽNJE BRDO.

LUDIMA KOJI ZNAJU ČITATI I PISATI DOMOVINA JE DRŽAVA O KOJOJ UČE U ŠKOLI I KOD KUĆE, A GRANICA JOJ JE DEBELA CRVENA CRTA NA ZEMLJOPISNOJ KARTI.

A LJUDIMA KOJI ZANJU ENGLESKI, TE SE ODGOVORNO KORISTITI TEHNOLOGIJOM,  DOMOVINA JE CIJELI SVIJET!  SVUGDJE SU DOBRODOŠLI I SVUGDJE SE MOGU OSJEĆATI KAO SVOJI NA SVOME.

TAKAV ĆE BITI SVIJET NOVIH GENERACIJA – DJECE 21.STOLJEĆA!