Svečano obilježen Dan škole

Autor: Renata Josipović, Gracija Glavičić, Snježana Glučina, 15. 6. 2015.

Povodom Dana škole u OŠ Tučepi tijekom tjedna organizirane su razne aktivnosti.

U četvrtak, 11. lipnja 2015., tijekom poslijepodneva održan je turnir u nogometu za učenike i učenice od 5. do 8. razreda. Voditelji turnira bili su učitelji TZK-a Damir Jukić i Marina Vidaković.

U petak, 12. lipnja 2015., u Osnovnoj školi Tučepi obilježio se Dan škole svečanom sjednicom Učiteljskog vijeća i nizom aktivnosti za učenike (otvorenim vratima škole). Na početku je ravnateljica Lolita Pašalić pozdravila sve nazočne, a posebno cijenjene goste, načelnika općine Tučepi Antu Čobrnića, donačelnika Vjeku Šimića, fra Nediljka Šabića te predstavnike Vijeća roditelja Stipu Bušelića i Irenu Šarić. Nakon toga uslijedio je glazbeno - scenski program u kojemu su učenici dali kratki prikaz aktivnosti tijekom školske godine.

Pa nabrojimo uspjehe i postignuća: u ovoj školskoj godini uveden je e-Dnevnik, učenici prvoga razreda uz udžbenike koriste tablete u nastavi, psihologinja Snježana Glučina promovirana je u zvanje mentora, vjeroučiteljica Marina Šimić predložena je za zvanje savjetnika, voditeljica učeničke zadruge „Škrinjica“, nastavnica Ivana Volarević i nastavnica Biologije i Kemije Rozana Alfirević dobile su nagradu Općine Tučepi za vrijedan rad, učiteljica Marlena Bogdanović se uključila u novi projekt, predstavljen je NAJproizvod - djelo učeničke zadruge „Škrinjica“ te digitalna slikovnica učenika 4. r. i učiteljice Tamare Đugum.

Predstavljen je i novi 24. broj školskoga lista 'Vrutak' koji je na županijskom natjecanju LiDraNo u kategoriji školskih listova osvojio 1. mjesto te se plasirao na državno natjecanje.

Na svečanoj sjednici ravnateljica je dodijelila priznanja i nagrade najzaslužnijim učenicima. Izabrane su dvije NAJučenice generacije, Mirta Čović iz 8. b razreda te Lana Mravičić iz 8. a razreda.

Mirtu Čović nagradilo je Učiteljsko vijeće za: odličan uspjeh i uzorno vladanje od 1. do 8. razreda i za uspješno predstavljanje škole na županijskom natjecanju iz Njemačkog jezika.

Lanu Mravičić nagradilo je Učiteljsko vijeće za odličan uspjeh i uzorno vladanje od 1. do 8. razreda, postignuto 2. mjesto na natjecanju iz Vjeronauka na nadbiskupijskoj razini i sudjelovanje na prvom natjecanju u rastu kristala u Hrvatskoj za učenike osnovnih i srednjih škola „Ljepota kristalnih ploha“.

Prigodna priznanja i nagrade primili su i sljedeći učenici: Mia Ševelj, Gloria Šumelj, Roko Zwirn, Dragana Mijačika, Marčelina Šarić, Branko Čović, Mislav Mravičić, Ante Šimić, Ana Pehar, Matko Komljenović, Niko Ševelj, Matej Marijančević, Dora Visković, Ilonka Mijačika, Anđela Žganjer, Iva Čović i Joško Grozdanić.

Najčitačica među  učenicima od 1.- 4. r. je Kate Mendeš.

Nakon svečane sjednice održane su radionice za sve učenike. Učiteljice Marlena Bogdanović, Fani Mravičić i Marijana Mravičić održale su kreativnu radionicu izrade nakita. Na dva školska igrališta održane su Sportske igre za učenike od 1. do 4. r., a vodili su ih učitelji Marina Vidaković, Lidija Ivanišević i Markiša Visković. I ove je godine održana Parlaonica, ovaj put na temu „Lako (teško) je biti roditelj“ koju je pripremila učiteljica Grozdana Vodanović s učenicima 6. razreda. Afirmacijska i negacijska skupina su pred prepunom učionicom prenijeli zainteresiranim slušateljima svoje argumente o roditeljstvu. U poroti su bile učiteljice Sanja Josipović, Gracija Glavičić te zamjenica  predsjednika Vijeća roditelja Irena Šarić. Posebno je zanimljivo bilo na radionici „Mali planinari“ koju je vodio Stipe Bušelić, predsjednik Vijeća roditelja te radionici „Hitna služba“ roditelja Marka Vitlića. Radionice je, s učenicima nižih razreda, organizirala je učiteljica Tamara Đugum. Šlag je na kraju bila školska priredba u 18.30 sati.

Školska priredba „Note radosti“ održana je pod redateljskom palicom vjeroučiteljice Marine Šimić koja je osmislila dva igrokaza u kojima su nastupili učenici 2. r. i 7. r. („Vrijeme za nebo“ i „Zlatni telefon“). U njima je obrađena tema Sv. Ante - zaštitnik Tučepi i škole. Voditelji priredbe bili su Ante Tomaš i Antea Čović iz 4. r. Učiteljice razredne nastave pripremile su s učenicima recitacije, pjevačke i plesne točke („Abeceda“- 1. r., učiteljica Marlena Bogdanović, „Zaljubitis“- 2. r., učiteljica Lidija Ivanišević, „Đačka abeceda“, „Kad bi svi“ - 3. r., učiteljica Fani Mravičić, „Kad si bila mala Mare“, „Bura na moru“- 4. r., učiteljica Tamara Đugum). Potrebno je posebno pohvaliti učenike šestoga razreda koji su sami osmislili igrokaz „Sezonska posla“ uz pomoć svoje razrednice Ane Vrcan i nasmijali nas do suza. Učiteljica Hrvatskoga jezika Grozdana Vodanović pripremila je recitaciju „Tvoja staza“ s učenicama 5. r, školski zbor pod ravnanjem Marina Ercega bio je izvrstan kao uvijek, a učiteljica Informatike Renata Josipović ovjekovječila je sve fotografskim aparatom.