Dan škole 2018.

Autor: Snježana Glučina, 15. 6. 2018.

Povodom Dana škole i blagdana sv. Ante, zaštitnika mjesta, 12. lipnja održana je zajednička svečana sjednica Općine Tučepi i Osnovne škole Tučepi na kojoj su načelnik Općine Tučepi gosp. Ante Čobrnić i ravnateljica OŠ gđa. Lolita Pašalić pozdravili sve nazočne. Na svečanoj sjednici uručene su nagrade i priznanja učenicima OŠ Tučepi.

Učeniku generacije Patricku Mrazu dodijeljena je nagrada Učiteljskog vijeća za odličan uspjeh i uzorno vladanje od 1. - 8. razreda, za uspješno predstavljanje naše škole na smotri učeničkih zadruga te za uspješno sudjelovanje na MaFest-u.

Za sudjelovanje na Međunarodnom matematičkom natjecanju Klokan bez granica nagrađene su Mirjana Mravičić, 8. razred i Marina Bebek, 2. razred. Za najčitačicu među svim učenicima nagrađena je Tina Kajtaz učenica 3. razreda.

Predmetne učiteljice matematike Sanja Nizić i Vjeroučiteljica Marina Šimić pripremili su i izložbu radova učenika 8. razreda (cjelina Geometrijska tijela na temu Crkve moga kraja). Makete crkvi našeg kraja uljepšale su predvorje Općinske vijećnice.

U prostorijama osnovne škole održane su radionice. Učenici su sudjelovali u sportskim igrama na Slatini i nogometnom turniru na školskom igralištu. Održana je dramska radionica, frizerska radionica, radionica šaha, izrade papirnatih ukrasa te računalnih aplikacija.

Na rivi je održana školska priredba Slušaj mati ove riči moje.

0

Kao i uvijek, učenici su pjesmom, plesom i recitacijama razveselili sve nazočne. Igrokazom Nikada ne znaš poslana je poruka kako su iskrenost i prijateljstvo vrijednosti koje bi trebalo njegovati.